E Marte, 06.18.2019, 12:22 PM
Welcome Guest | RSS
Main | Poezi Dashurie - Forum | Registration | Login
Site menu
Our poll
Si ju duket webi/dizajni?
Total of answers: 67
Login form
Site friends
  Statistics
  AlbaVIP
  [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
  Forum » Poezi » Poezi Dashurie » Poezi Dashurie
  Poezi Dashurie
  iDoXDate: E Merkure, 12.10.2008, 2:15 AM | Message # 1
  Admin
  Group: Administrators
  Messages: 26
  Reputation: 0
  Status: Offline
  Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
  E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
  E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
  E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
  Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
  Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
  E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin
  I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
  Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
  Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
  Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
  Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
  Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
  Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
  Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
  Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
  Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
  Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
  Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
  Zemra është folea Që në të banon
   
  Djdiceone-SmileyDate: E Shtune, 12.13.2008, 6:52 PM | Message # 2
  Private
  Group: Moderators
  Messages: 3
  Reputation: 0
  Status: Offline
  1-touch her waist
  2-talk to her
  3-share secrets
  4-give her your jacket
  5-kiss her slowly
  6-hug her
  7-hold her
  8-laugh with her
  9-invite her somewhere
  10-let her be with you when you're with your friends
  11-smile with her
  12-take pics with her
  13-pull her onto your lap
  14-when she says she loves you more, deny it. fight back
  15-when her friends say i love her more than you, deny it. fight
  back and hug her tight so she cant get to her friends. it makes
  her feel loved16-ALWAYS HUG HER AND SAY "I LOVE YOU" WHEN YOU SEE HER.
  17-kiss her unexpectedly
  18-HUG HER FROM BEHIND AROUND THE WAIST
  19-tell her shes beautiful... not sexy
  20-TELL HER THE WAY YOU FEEL ABOUT HER21-kiss her on the lips
  22-DONT ask her to buy you stuff. you buy HER stuff
  23-tell her what feels good
  24-make her feel loved
  25-buy her stuff. small things can still help
  we might deny it but we actually like and kinda want you to get
  us things
  26-DONT LIE TO HER
  27-DONT CHEAT ON HER
  28-take her anywhere she wants
  29-txt messege or call her in the morning and tell her have a
  good day at school, and how much you miss her
  30-be there for her when ever she needs you, & even when she
  doesn't need you, just be there so she'll know that she can
  always count on you
  31. Hold her close when she's cold so she can hold you too.
  32. When you are alone hold her close and kiss her.
  33. Kiss her on the cheek; (it will give her the hint that you
  want to kiss them).
  34. While in the movie, put your arm around her and then she
  will automatically put her head on your shoulder, then lean in
  and tilt her chin up and kiss her lightly.
  35. Dont ever tell her to leave even jokingly or act like you're
  mad. If shes upset, comfort her
  36. When people diss her, stand up for her.
  37. LOOK DEEP INTO HER EYES AND TELL HER THAT YOU LOVE HER
  38. Lay down under the stars and put her head on your chest so
  she can listen to the steady beat of your heart, Link your
  fingers together while you whisper to her as she rests her eyes
  and listens to you.
  39. When walking next to each other grab her hand.
  40. When you hug her hold her in your arms as long as possible
  1. Call her at night to wish her sweet dreams.
  42. Comfort her when she cries and wipe away her tears.
  43. Take her for long walks at night.
  44. ALWAYS REMIND HER HOW MUCH YOU LOVE HER

  Added (12.13.2008, 6:39 Pm)
  ---------------------------------------------
  Kur ty te thone se ndrova jete
  Mos u mundo per te me gjete
  Gjej nje arsye ngushlloje veten
  Prej sot pa mua ti e kalon jeten
  Ska me dhurata nuk ka as lule
  Thike shum te mprehte ne zemer me ngule
  Me fal qe me vete smundem te mar
  Tash foleja ime gjindet ne varr
  Harom mua te lutem dhe gjeje nje tjeter
  Tani shpirti im shkon ne boten tjeter
  Ta le nje amanet kur mos me haro
  Eja te vari im dhe me vizito
  Atje qenka e rende jeta ne vetmi
  Por me mire atje se me te renden tradhti
  A je tash i gezuar kur une nuk egzistoj
  Kur per jete e mot te tjetra te dhuroj
  Ne varrin tim nuk ka shum hapesire
  Kjo jete e vetme qenka e veshtire
  Jetoj une pa ty edhe ne ket bot
  S'harova te vuaj as te derdhi lot
  Mos mendo se jeta tani ka kuptin
  Kur ti e vrave pa meshire shpirtin tim
  Dua te mallkoj per shum e shum mote
  Sdo te haroj se mua me vrau dora jote
  Doja te behem engjull nga ajo bote te kthehem
  Te shikoj si jeton dhe zemra a te thehet
  Por ti kurr s'kishe zemer s'kishe ndjenja fare
  Ishe shpirt katil dhe zemer tradhtar
  Mendoja se per ty ja vlen kjo jete
  Por kur nuk mendova qe pa ty kajm me mbet
  Mbeta une pa ty kur me mbuloj kjo tradhti
  Dhe kur vuajta me lot zemre deri kur me mbuloi dheu i zii
  Mbi varin tim hidhe nje grusht dhe
  Sepse tash pa mua fillon nje jet te re
  Nese me vjen te vari mos me sjell kurore
  As mbi varin tim te lutem mos prek me dore
  Kjo do te me lendoje edhe ne varr
  Pastaj lulet e tua sdo te mundem ti mar
  nje ngushtice e madhe
  drite nuk ka veq terr
  une do te shkoj ne parajse
  ndersa ti ne ferr
  tradhetia jote
  e rende kishte qene
  mbi trupin tim
  ma hodhi dhene
  me lotet e mia
  trupin tim e laj
  dheun qe kam mbi
  spo mundem ta mbaj
  zoti i madh nje dite
  do te me lehtesoje
  e din ai qe skam faj
  dhe do te me meshiroj
  por mendoj per ty
  si do ta kalosh
  kur ne varr te vish
  valle si do te jetosh
  ne ferrin e erresires
  ne anen e meshires
  u luta une pa shprese
  i humba anen deshires
  harroje doren
  qe dikur te ka prekur
  mendo dhe kujto
  se tash jam i vdekur
  une me s'ekzistoj
  se jeta me mori
  tash shtepia ime
  gjindet te vorri
  e di qe se meritove
  une per ty te vdes
  por ja qe zemra e vuajtur smundi me te pres
  se meritove kurr
  per ty une te vuaj
  e as nje fjale te vetme
  per ty une ta shkruaj
  e di qe keto poezi
  ti kurr si sheh as si lexon
  por i shkruaj te kuptojn tjeret
  se si femra tradheton
  nje tradheti qe ska falje
  tradheti qe ska meshirim
  qe te shton plage ne zemer
  qe asnjehere ska sherim
  ne varrin tim
  gjen fotografine time
  e gjen te coptuar
  edhe zemren time
  ate ti e bere
  kur mua me braktise
  kur kuroren e vdekjes
  mua ma qendisenganjehere pyes veten
  si s'kishe meshire
  pse kur me tradhtove
  e bere kete me shum deshire
  a e kupton jeten
  dhe ndenjat e zemres
  se spaska me te rende
  se tardhtia e femres
  skishte me rende ne jete
  te vuash per nje femer
  ndersa ajo tjetrin
  ta mbaje ne zemer
  tash loti im ndalet
  dhe vuajtja ime perjete
  tash une mbetem i vdekur
  trupi pushon tash qete
  me mire pranova varrin
  se tradhetine ta duroj
  me mire pranova vdekjen
  se smunda plagen ta sheroj
  edhe ne ate bote
  une ende do te vuaj
  ne shpirt e ne eshtra
  ende do te ruaj
  kujto veq nje gje
  kur te jesh ne gjum
  se e vrave zemren
  qe te deshti shum
  Ne VARRIN TIM
  nuk ka gezim
  nuk ka qetesi
  ende mendoj per ty

  Added (12.13.2008, 6:41 Pm)
  ---------------------------------------------
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..

  Sometimes you love her
  Sometimes you don't
  Sometimes you need it then you don't and you let go..

  Sometimes we rush it
  Sometimes we fall
  It doesn't matter baby we can take it real slow..

  Coz the way that we touch is something that we can't deny
  And the way that you move oh it makes me feel alive
  Come on

  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  You try to hide it
  I know you do
  When are you ready? Need up come and get to

  You move me closer
  I feel you breathe
  It's like the rose disappears when you around me oh

  Coz the way that we touch is something that we can't deny oh yeah
  And the way that you move oh you make me feel alive so
  Come on

  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..

  Say you want, say you need
  I can do by your face know the way it turns me on

  I say you want, I say you need
  I will do all your things I would never do you wrong

  Coz the way that we love is something that we can't fight oh yeah
  I just getting up oh you make me feel alive so come on

  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Say you want say you need
  Ring my bell, ring my bells..
  Ring my bell, ring my bells..
  Say you want say you need
  Ring my bell, ring my bells.

  Added (12.13.2008, 6:52 Pm)
  ---------------------------------------------
  They run from my eyes

  Carving lines across my face

  Breaking through my armor

  Making me cold

  These tears wont stop

  These tears for you

  They break through my armor

  They bring me down

  These tears can't be undone

  Like a dream that can be undreamt

  No matter how much you try they will never fade

  They never leave

  These tears are for you

  But you'll never see them

  When you're around my armors to thick

  Not even these tears can break it

  I wish you would see

  What this has done to me

  I try my hardest to tell you

  But all I can do is cry

  Alone with no one

  Alone with myself

  It isn't fare to make you cry

  So I'll wear these tears for us both

  I love you.


  hop sa sa
   
  Forum » Poezi » Poezi Dashurie » Poezi Dashurie
  • Page 1 of 1
  • 1
  Search:
  Make a free website with uCozCopyright MyCorp © 2019