E Marte, 06.18.2019, 12:21 PM
Welcome Guest | RSS
Main | Besnik I Rruges - Forum | Registration | Login
Site menu
Our poll
Si ju duket webi/dizajni?
Total of answers: 67
Login form
Site friends
  Statistics
  AlbaVIP
  [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
  Forum » Tekste Kengesh Shqip » Unikkatil » Besnik I Rruges (UnikkatiL)
  Besnik I Rruges
  iDoXDate: E Marte, 12.23.2008, 2:34 PM | Message # 1
  Admin
  Group: Administrators
  Messages: 26
  Reputation: 0
  Status: Offline
  .....yeah unikkatil my shqipee 2po2 , that shqipe immortel
  nobody can f**k with us shqipeee
  Conqueror Records , 2 High Records

  [Besniku]

  Ja kan nis pom thojn bal , bonu real
  a din qka hiqmu karit o zdral
  ne ket loj jam kanibal n'rima jam banal
  jam skandal i repit nacional
  jam besnik i vargjeve t'mija edhe nje her
  2po2 haver hajde shitmu gangster
  e tani t'shti n'kerr e t'qoj dikun n'terr
  ta shti kryt n'kontinjer edhe plumb n'goj merr
  edhe t'qoj ne ferr , edhe s'bon ma sherr (haver)
  besnik i rruges kshtu hak do t'nxerr
  asgje fund nuk merr loja s'perfundon me kaq
  une te qes haraq gjithmon kam qen rrugaq
  u rrita si apaq n'bel mbaja nje shtatsh
  dikur u be tete e nente milimietra kumor lujsha me letra
  grithsha me kthetra , femnat ma t'mira si t'reja dhe t'vjetra
  tash qe na ndajn kilomoetra kry mos um qo
  se une ty te njo
  e di qysh jeton , endrron por ankthi nuk te lshon
  tash nese don 2po2-shit me ja hek 2 mbesin edhe 200mij ushtar
  secili prej tyne ta jep nga nje plumb n'ball
  mos u bon budall mos u fut aq fell ,
  se nuk eshte mire me pas pun me 2po2 , rebel edhe immortel (haver)

  REF: 2x

  [UniKKatil]
  edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
  bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj
  ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
  se sa her qe keni fol veq jom permisu

  [UniKKatil]

  e kom pa ni anderr ku s'kish pas inatqor as njerz me dy ftyra
  u idhnova kur u qova se me plot qef e kqyra
  secili njeri i ka do vena tu-u-mshef mrena
  aty ku i thot zemra dost na myte me rrena
  rrebelin kur e ngojn thojn ngo sinqeritetin t'vertetin
  pse e ka rrok gurbetin um vetin
  kurr nuk isha ardh mos me pa met pa pare
  pa hajgare e kom dost nime s'pata qare
  moterqimt folin masi e din s'jom anej pari
  kti shqiptari si vyn bari me kallxu qe si han kari
  ama bash per kerkon ti sum ngon po um ndjen
  1 her n'1mij vjet dikush sikur une len
  e ska nevoj as mi dhon zor ,
  kundershtart mi qit n'vorr masiv
  sikur mizat me sprej
  si-insekticid moralin jau thej
  qimt e nanes kokan ajrokrema
  une jom rrit me dema asi djema problema
  uuu nime as gjimnazin se kom perfundu
  e kom ni diplom fallc per pare ma kan qu
  e do pleshta qe po folin dojn mem njollos famen
  sa kom reputacionin une atyne jau ha nanen ( jom besnik )

  REF: 2x

  [UniKKatil]

  edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
  bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj
  ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
  se sa her qe keni fol veq jom permisu

  [Immortel]

  t'pa spjegushme nje gje n'zemer e kam
  rruget ma dhan zdi as vet kush jam
  mundohem ti kapna anes pozitive
  po xhebraili um ngre n'anen negative
  po sot jom i lumtur per gje te till
  perveq 2po2 kam edhe unikkatil
  e tash kush u ba reper gangster
  me ju than t'parve ton bonu real haver a
  bo bo bollll ma shuj ma mshele at goj ma
  2po2-shin nuk guxon me ma sha ma
  se kur t'thu 2HIGH thuaj bye bye
  hip hop-it and die DIEE BITCH DIEEEE
  mos me pyt pse pshtyj agresivitet
  nga zemra se aspak s'eshte lehte
  ma , se jeta me gezoj shum pak
  ne qdo hap m'percjell antologjia 2pac
  i lindur dhe rritur ne vranjevc
  aty ku edhe engjujt veprojn keq dhee
  s'eshte problem nese vdes kaq i ri
  se do m'pushon trupi me Hip Hop Therapy
  se kurr si kuptova rruget e jetes
  me gjithat besnik i rruges dhe i vetvetes dhee
  mos u bo armiku im o shoku im
  se s'ka armatim qe mua m'jep perfundim YOOOOO

  REF: 2x

  [UniKKatil]

  edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
  bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj
  ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
  se sa her qe keni fol veq jom permisu

  [UniKKatil]

  haha e krejt ata qe skan ni mos ta nin kari shqipe
  se ky osht veq fillimi ky sen vazhdon

   
  Forum » Tekste Kengesh Shqip » Unikkatil » Besnik I Rruges (UnikkatiL)
  • Page 1 of 1
  • 1
  Search:
  Make a free website with uCozCopyright MyCorp © 2019