E Marte, 06.18.2019, 12:29 PM
Welcome Guest | RSS
Main | Hiphop Shqip - Forum | Registration | Login
Site menu
Our poll
Si ju duket webi/dizajni?
Total of answers: 67
Login form
Site friends
  Statistics
  AlbaVIP
  [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
  Forum » Tekste Kengesh Shqip » Tekste Tjera Shqip » Hiphop Shqip (2 po 2)
  Hiphop Shqip
  iDoXDate: E Marte, 12.23.2008, 3:08 PM | Message # 1
  Admin
  Group: Administrators
  Messages: 26
  Reputation: 0
  Status: Offline
  [Besniku] Ohh Shit, allo

  [Beni] Ku je bre haver

  [Besniku] O ku je gangsta, qka ka tre bre

  [Beni] Kurgju bre do klloshar po thojn i hupi fara 2po2-shit

  [Besniku] Valla po lypin q* none, o gangsta tung niher se po jav maroj ni sen meniher qitu
  hajt tung niher

  [Beni] Aight

  [Besniku] Hajt tung niher, ku dreqi i lash qata qelsa.

  [Besniku]
  Mua ma kan lan amanet mos me u marr me tjeter send veq hip hop dhe rep
  Ashtu veprova prej qe isha i vogel
  Kapelen mbrapsht mikrofonin e kisha te vetmen loder
  Pra keshtu kam filluar ne femijeri per te kenduar
  Dhe nuk eshte per tu kontestuar se edhe ty te kam mesuar
  Ne te vertete jam munduar mirpo plani me ka deshtuar
  Une jam mashtruar se kam hargjuar energji
  Ne njerez te gabuar sikur ti qe shume shpejt jon harruar
  Kurse une kam vazhduar kam punuar kam krijuar
  E me vone i kam shijuar gjerat qe ti as ne gjume si ke endrruar
  E dikur kam poseduar iluzione dhe plane qe ti i ke imagjinuar
  E une i kam realizuar ne te vertete kam jetuar nje jete
  Sikur nje film qe ti shume e ke adhuruar 5, 6 here e ke shikuar
  Dhe ke lakmuar me pas jeten e tille veq ke enderruar
  E kjo qe sod prezentoj per mua seshte fillim as i ri e as i vjeter
  Eshte nje jete e perditshme dhe asgje tjeter
  Se une jam avokat dhe gjykates ne kete loje
  Une ju mbroj ju gjykoj sa here qe ka nevoj.

  Ref:[Beni]
  Hip Hop Shqip mreteron ne kete nate
  2po2 dhe imortel do te kujdeset qe sa me shume te zgjate
  Pra kjo nate me rap shqiptar ne zemrat tona le te jetoj
  Me gangsterat me te medhenj shqiptar
  Kush jane ata te qim nane qe me mikrofon na dalin per balle
  Hip hop shqip mreteron ne kete nate
  2po2 dhe imortel do te kujdesen qe sa me me shume te zgjate
  Pra kjo nate me rap shqiptar ne zemrat tona le te jetoj
  Me gangsterat me te medhenj shqiptar.

  [Besniku]
  We represent the real, we represent the real Hip Hop Shqip Shqip
  We represent the real, we represent the real PRISHTINE
  We represent the real, we represent the real Hip Hop Shqip
  East side we represent the real hip hop.

  [Besniku]
  Pra une vazhdoj amanetin me percjell
  Keshtu kesaj radhe ne skene nje Young playa kam sjell
  18 veqar ne metropolet e evropes i pasionuar ne Hip hop
  Pa hezituar i dhurohet lojes (immortel) i pavdekshem keshtu e quan veten
  Edhe nje ushtar me shume qe do te lufton per te verteten.

  [Imortel]
  vertet i pavdekshem ne qdo ane bej qka te dua
  Imortel kujdes se nuk ka kili vili me mua
  I fort ne mikrofon si majk tayson ne ring
  Sa i perket gjenerates sime mund te me therrisni king
  Une i dua sendet lluksoze qe i preferon rinia
  Shoqerin veturat kurvat ferrkat pra anet e kqija
  Fiesta seks pishine alkohol dhe hip hop te gjithe haverat te qim nane
  E jo qobana me lop ta jap nje ftese nese don te vish ne tonen galaksi
  Ketu ku ka bukuroshe argetim e jo merzi
  Aty ku kultivojme hip hop per ta konsumuar me shpirt
  Ushqimin tone me te mire qe edhe naten na bene dite aty
  Ku ne shenojme shume momente historike si psh zhduken plakat e kengeve patriotike
  Aty ku i madhi 2po2 ulet te vendi kryesor
  Dhe ju tregon shoqerise se ku gjendet problemi paresor
  Ai thote se loja qdo dite po veshtersohet
  Se nga gjelozia e madhe tani shume jane shtuar tensionet.

  (Outro)
  [Besniku]
  East side, pastaj

  [Imortel]
  Pastaj biondina dridh belin deri ne mengjes e une
  Ay yo a din qka me revole ne dore bertas hip hop deri sa te vdes.

  [Besniku]
  fuck all you faggot mothafuckaz.

   
  Forum » Tekste Kengesh Shqip » Tekste Tjera Shqip » Hiphop Shqip (2 po 2)
  • Page 1 of 1
  • 1
  Search:
  Make a free website with uCozCopyright MyCorp © 2019